- september 4, 2017
- Posted by: Grete Savi
- Category: Uudised
Kommentaare pole
24. veebruaril 2018 tähistatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva! Kuna tegemist on äärmiselt olulise tähtpäevaga, tähistame seda Tallinna Sotsiaaltöö Keskuses üritustesarjaga.
- Temaatiliste üritustega tehti algust 12. juunil, kui meie kliendid ja töötajad osalesid Eesti Vabaõhumuuseumis juubelisünnipäevaks valmiva vaiba kudumises. Üleskutse “Koome Eesti rahva ajalukku” käigus saavad kangastelgedel traditsioonilise kaltsuvaiba tegemises osaleda kõik soovijad, kudumisega alustati juba 11. aprillil. Sümboolselt 100 meetri pikkuseks kavandatud vaiba mustris kajastuvad kõik Eesti 107 kihelkonda ning ühistööna kootud vaip kingitakse 2018. aasta veebruarikuus Vabariigi Presidendi Kantseleile.
- 29. augustil toimus meil EV100 teemaline spordipäev. Üritus leidis aset Kadaka üksuse hoovil ning osalesid kliendid ja töötajad kõikidest üksustest. Igaüks läbis omas tempos EV100 puhul traditsioonilised 100 meetrit, lisaks võeti mõõtu nooleviskes, käbiviskes, saapaviskes, teatevõistlustes ja boccias. Tublimad sportlased said autasustatud ning kõik 100 meetri läbijad said vastava diplomi. Pärast sportimist taastasime jõuvarusid maitsva supiga. Spordipäeva kajastas ka ERR, lugu on järelvaadatav siit: http://menu.err.ee/615526/tallinna-kodutud-pidasid-spordipaeva
- 25. septembril toimus Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse klientide hulgas Eestit puudutav viktoriin. Kokku osales 146 klienti. Viktoriinis oli kaksteist küsimust ning kokku oli võimalik saada 35 punkti.
Üksuste kaupa olid parimad viktoriini lahendajad:
• Akadeemiaüksusest Larisa Mickevic;
• Kauge üksusest Toomas Vahar;
• Mahtra üksusest Urmet Rene , Heino Hõbemägi ja Koit Rämmal
• Mahtra Kadaka üksusest Jenin Viktor;
• Männiku üksusest Ain Loopre
• Paljassaare üksusest Jelena Tšapkovskaja, Diana Aleksandrova, Olga Epelbaum;
• Tuulemaa üksusest Aleksander Kuzmin;
• Varre üksusest Risto Rumm.
- 17. oktoobril toimus koostöös Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liiduga Tallinna Rahvaülikooli ruumides üritus „Eesti rahvarõivaste mustrid“, mille raames esines Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse klientidele lektor Lembe Sihvre. Lektor rääkis Eesti rahvakunstist ja rahvarõivastest läbi erinevate sajandite. Klientide tagasiside põhjal oli üritus igati huvitav ja hariv.
- 18. novembril toimus koostöös Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudiga nende kinosaalis sotsiaalteemadega seotud instituudi tudengite valmistatud seitsme lühifilmi vaatamine. Klientide tagasiside põhjal olid filmid köitvad ja silmaringi harivad.
- Oktoobris ja novembris valmisid Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse üksustes Eesti rahvakalendrid, kuhu on märgitud meie rahva jaoks olulisemad tähtpäevad ja sündmused. Iga valminud kalender on erinev. Läbi aasta tähistatakse üksustes vähemalt kahte tähtpäeva Eesti rahvakalendrist.
- 6. detsembril toimus koostöös Eesti Toidu Muuseumi ja Eesti Akadeemilise Sotsiaalturva Ühinguga „Eesti piduroad“, mille raames esines Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse klientidele lektor, kes rääkis Eesti piduroogadest läbi aegade. Peale loengut ja arutelu pakuti klientidele lõunat, mis koosnes erinevates sajanditest pärinenud roogadest. Klientide tagasiside põhjal oli loeng igati huvitav ja hariv ning pakutud road väga maitsvad.
- 23. jaanuaril toimus Tallinna Puuetega Inimeste Kojas kohtumine härra Aleksei Turovskiga, kes rääkis Eestis elavatest loomadest ja Eesti loodusest. Kohtumise käigus oli võimalik härra Turovskile esitada ka küsimusi. Klientide tagasiside põhjal oli kohtumine igati huvitav ja hariv.
- 26. veebruaril toimus koostöös Tallinna Teeninduskooli ja Eesti Akadeemilise Sotsiaalturva Ühinguga „Maitserännak läbi Eesti“, mille raames esines Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse klientidele lektor, kes rääkis Eesti eripiirkondade toitudest. Peale loengut ja arutelu pakuti klientidele lõunat, mis koosnes erinevate Eesti piirkondade roogadest. Klientide tagasiside põhjal oli loeng igati huvitav ja hariv ning pakutud road väga maitsvad.
- 30. mail toimus väljasõit Lahemaale, mille raames külastati Sagadi ja Vihula mõisa ning Jägala juga. Sagadi mõisas toimus ringkäik koos kohaliku giidiga, Vihula mõisaõues ja Jägala joal said kõik väljasõidul osalenud omal käel ringi vaadata. Väljasõitu Tallinnast saatis suurepärane suveilm. Klientide tagasiside põhjal oli väljasõit väga huvitav ja silmi avav.